המכללה האקדמית - קמפוס ירוק 

 

האקדמית תל אביב יפו, חרטה על דיגלה את נושא המעורבות החברתית והתרומה לקהילה לצד הרמה האקדמית הגבוהה . האקדמית מאמצת את תפישת ''הקיימות'' - תפישת עולם בוגרת והומנית שמחייבת כל אחד ואחת מאיתנו להתייחס למרקם החיים סביבו באותה מידת אחריות, אהבה והגינות שהוא מתייחס לעצמו.

במסגרת זו, החלטנו להצטרף ולתרום למאמץ הלאומי והעירוני להפחתת פליטות גזי החממה על פי אמנת קופנהגן. אנו נתרום באמצעות אימוץ צעדים אשר יביאו לשימוש מושכל במשאבים, בצמצום פליטות CO2 ובהגברת מודעות ציבור באי הקמפוס לנושאי איכות הסביבה.

השכלה גבוהה הינה עמוד תווך בפיתוח החברה הישראלית ואנו מאמינים כי על מנת לקדם את החשיבה הסביבתית, גוף אקדמי כמו האקדמית תל אביב יפו, השוכנת בלב אזור בעל מאפיינים סוציו-אקונומים נמוכים, צריכה להוות דוגמה ולפעול כל שביכולתה על מנת ליצור עתיד וחברה טובים יותר.

 

הסמכת המכללה כקמפוס ירוק

 

במהלך שנת הלימודים תש"ע הוחלט לעשות שינוי משמעותי בקמפוס האקדמית תל אביב יפו. השינוי מתבטא בהפיכת הקמפוס מקמפוס רגיל לקמפוס ירוק.

לצורך קבלת ההסמכה היה על האקדמית לשלב ערכים סביבתיים בכמה מישורים :

 

  • במישור התפעולי : על ידי חסכון במשאבים.
  • במישור הקהילתי: על ידי הפעלת פרויקטים חברתיים סביבתיים מתמשכים.
  • במישור האקדמי: על ידי הטמעת תכניים סביבתיים בקורסים האקדמים.
  • במישור ההסברה : על ידי הצבת כרזות, הקמת אתר אינטרנט, פתיחת דף פייסבוק , פרסום לוחות טרמפים, הפצת עלון אלקטרוני ירוק, הצבת עמדות תל אופן וחלוקת מתנות ירוקות (כוסות רב פעמיים ומחברת ממוחזרת).
  • בתאריך 27.12.12 התקבל מכתב מטעם המשרד להגנת הסביבה אשר בו הוכרז על הכרה בקמפוס האקדמית תל אביב-יפו כקמפוס ירוק.

משמעות ההסמכה הינה שאנו מממשים את החלום הירוק והופכים אותו למציאות על ידי עשייה משותפת של כל צוות המכללה.