על הקמפוס הירוק 

 קמפוס ירוק הינו מיזם של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד החינוך והחברה להגנת הטבע. לשם הסמכת מוסדות חינוך כ''ירוקים'', מתוך אמונה שתהליך זה מעודד מעורבות ולקיחת אחריות על הסביבה.. התהליך יקדם את איכות הסביבה במספר מישורים: תפעולי, יישומי ואקדמי.

קריטריונים להסמכה:

  • 1. הקמת מועצה ירוקה
  • 2. הקצאת שעות לימוד בנושא איכות הסביבה.
  • 3. פרויקט סביבתי קהילתי מתמשך המערב את כלל באי המקום ומשנה התנהגות.
  • 4. שימוש מושכל במשאבים -  תוכניות הפחתה, תוכניות הגברה הגברת פעילות, כמו מחזור ושימוש במשאבים מתחדשים.

הרקע לתהליך קמפוס ירוק

 

''מאז ומתמיד הייתה לי מודעות רבה לנושא איכות הסביבה. הוריי היו מדריכי טיולים וטבע וכך גדלתי במשפחה בעלת מודעות גבוהה לנושא. קצת לפני תחילת שנת הלימודים תשע"א, הצטרפתי לתנועת "מגמה ירוקה" שם הכרתי פעילים סביבתיים מרחבי הארץ. לקחתי חלק גם בסמינר מנהיגות ירוקה של התנועה, שם למדנו רבות אודות המשבר הסביבתי העולמי ועל יוזמות ירוקות. תמריץ נוסף שהיה לי לזימון פגישה עם מנכ''ל המכללה הייתה העובדה שאני מגיע עם אופניים למכללה ובמהלך סמסטר הקיץ תמיד מגיעים מזיעים, לכן חשבתי שהצבת מקלחות לסטודנטים שמגיעים עם אופניים תהיה מהלך מבורך. כמו כן, שמתי לב שלא הייתה עמדה למחזור בקבוקים ופחיות, דבר שמבחינתי הפך לשגרת חיים.

לאחר סמינר המנהיגות הירוקה ולאחר שרציתי לשנות את הנושאים הנ"ל, קבעתי פגישה עם מנכ"ל המכללה והסגל המנהלי בנושא הירוק. באתי בעיקר להקשיב ולשמוע על הפעולות שנעשות בנושא איכות הסביבה. בפגישה הצגתי את נושא "הקמפוס הירוק", את החזון שלי להפוך גם את הקמפוס שלנו לקמפוס ירוק יותר. הפגישה הייתה מאוד מוצלחת ובאותו רגע , נולד ה"קמפוס הירוק" של האקדמית תל-אביב יפו.

 

 

עומרי זיו, יושב ראש מועצת הסטודנטים (לשעבר) , ובוגר בבית הספר ניהול וכלכלה של האקדמית תל אביב-יפו,

בתוכנית ללימודי מערכות מידע. תשע''ב, 2012.