ניהול מעבדת שיניים 


מספר פרויקט: 140701

שמות הסטודנטים המגישים:
שני מלכא
אלכס דוידוביץ

שם המנחה: ד"ר אלכס קומן

שם הסדנה: ניתוח מערכות

 

תקציר הפרויקט:
תחום טכנאות השיניים הוא למעשה התחום היצירתי ביותר בעולם רפואת השיניים הכולל מבני פה מגוונים והתקנים שונים אשר דרושים לתיקון שיניים או לשיקום מצבן ומצב הפה כולו. ההתקנים כוללים סתימות, כתרים, שיניים תותבות ועוד.

רופא שיניים בודק את הפה של המטופל ובמקרה שמתגלה בעיה שיכולה להיפתר באמצעות מבנה זה או אחר לשם השלמת חסרים או לשם תיקון, הרופא דוגם את מבנה הפה ואת מבנה השיניים של המטופל, ושולח את הדגימה למעבדת שיניים. הדגימה מגיעה אל טכנאי השיניים שמתחיל בשיקום המבנה הקיים או בבניית מבנה חדש לגמרי של ההתקן שנדרש. לאחר שהתקן זה מוכן, רופא השיניים משתיל אותו בפה של המטופל.

מכאן ניתן להבין שכדי שטיפול השיניים יהיה מוצלח, חובה בשיתוף פעולה ובתיאום מוחלט בין רופא השיניים לבין טכנאי השיניים. המערכת שפיתחנו באה למעשה לאפשר תיעוד וניהול של התהליכים המבוצעים בין מעבדת השיניים אל הרופאים/מרפאות בצורה ממוחשבת וממוכנת, דבר שמונע איבוד חשבוניות מס והזמנות שמתויקות בצורה ידנית, ביצוע חיפוש ידני בספרים וניהול מעקב ידני אחר מה ששולם.

באמצעות המערכת ניתן יהיה לבצע את הדברים הבאים: ביצוע קליטת הזמנה להתקן שהוזמן, הפקת דוחות וביצוע חיפושים וסינונים על הזמנות, רופאים/מרפאות וחשבוניות מס שהופקו, הפקת חשבונית מס על פי טבלת ריכוזים, וכל זאת בצורה ממוכנת קלה ואינטואיטיבית יותר שאינה דורשת מאמץ רב ומונעת ניהול ומעקב בצורה ידנית.