العربية   English  
 

מעוניינים ללמוד אצלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שם פרטי
שם משפחה
טלפון
דוא''ל
מעוניין/ת ב
התמחויות
מעוניין/ת לקבל מידע מהאקדמית
 

 

האקדמית > אקדמיה-קהילה > שותפויות נוספות

שותפויות נוספות 

נגיעות אקדמיות

אוניברסיטה בעם

התוכנית אוניברסיטה בעם מבקשת לאפשר לאוכלוסיות מוחלשות אשר גישתן ללימודים אקדמאיים היא מוגבלת, לרכוש השכלה גבוהה ולזכות בידע חיוני ושימושי בתחומים הנלמדים באוניברסיטת תל אביב.. המרצים בתוכנית הם סטודנטים לתואר ראשון, בשנים המתקדמות ללימודיהם. המשתתפים בתוכנית, תלמידי אוניברסיטה בעם, מגיעים לקמפוס האוניברסיטה פעם בשבוע למשך שני סמסטרים, ולוקחים חלק באחד מארבעה קורסי מבוא המוצעים כיום בפרויקט: קורס מבוא למשפטים, רפואה, מנהל עסקים ופסיכולוגיה. בסיום כל קורס מקבלים התלמידים תעודה מטעם אוניברסיטת תל אביב.

המרכז להורות עכשווית
המרכז להורות עכשווית הוקם במטרה לאפשר להורים ולאנשי חינוך לעסוק יחד בדילמות ושאלות הנוגעות להורים עצמם, ליחסיהם עם ילדיהם ולקשר עם מסגרות החינוך של הילדים. במרכז פועלים פסיכולוגים חינוכיים אשר מומחיותם היא עבודה המשלבת ילדים, הורים וצוות חינוכי. המרכז להורות עכשווית נותן מענה לילדים בגיל הילדות המוקדמת ועד לגיל ההתבגרות, ומציע פעילויות פרטניות וקבוצתיות.

שיתוף פעולה בין המרכז להורות עכשווית ביפו למרכז לקשרי אקדמיה קהילה:

  •  במסגרת שיתוף פעולה של המרכז לקשרי אקדמיה קהילה עם המרכז להורות עכשווית ביפו, מתקיים קורס יזמות קהילתית שמטרתו להכשיר הורים בבתי הספר ליזום פרויקטים קהילתיים.
  •   'אקדמית בקהילה' – פרויקט הכולל סדרת הרצאות בהתנדבות בתכנים שונים ומגוונים של הסגל האקדמי של המכללה בפני הורים ותושבי יפו.
  •   המרכז להורות עכשווית לוקחת חלק משמעותי בפרויקט נגיעות אקדמיות של המרכז לקשרי אקדמיה קהילה.

עירוני ז' 
מערכת החינוך במדינת ישראל ריכוזית ביותר. ריכוזיות היתר הקטינה את מידת מעורבות המורים במעשה החינוכי והשפעתם על תכני הלימוד ושיטות ההוראה. הפרויקט המתהווה כיום בביה"ס התיכון עירוני ז' מיועד להעצים את צוותי המורים ולהחזירם לליבת העשייה החינוכית. תכנית חלוץ נוסתה עם צוות מורי המתמטיקה של ביה"ס בהצלחה ניכרת.

כלכלה בדרך הקלה
הפרויקט עוסק בהעברת סדנאות בנושא "החינוך פיננסי" בקרב בני נוער בבתי הספר התיכוניים ביפו
אוכלוסיית הסטודנטים: סטודנטים לתואר ראשון, עדיפות לבעלי רקע בהדרכה

סביבה תומכת
קהילה נשית רב תרבותית לקידום יזמיות תוך פיתוח עסקי ואישי. בעמותה אנו מקיימות קורסים, סדנאות וייעוצים פרטניים לנשים בעלות עסקים או רגע לפני פתיחת עסק, כמו כן מקיימות סדנאות בנושא פנסיה בשפה קלה
אוכלוסיית הסטודנטים: סטודנטיות שנה ראשונה ושנייה, עם עדיפות לתואר ראשון בכלכלה או תואר בעריכת דין (עם עדיפות להתמחות בדיני חוזים ושתופיות, וזכויות יוצרים), רגישות, יצירתיות, יכולת אמפאתית. שימוש בחנויות וירטואליות. רקע במחשבים- יתרון

מיזם א.מ.ל
מיזם א.מ.ל (אמונה מלאה לחיזוק המשפחה) מטרתו המרכזית של המיזם הינה מיסוד ערך המשפחה ביפו, תוך הענקת כלים שיכינו את הנערות להתמודדות בשלושה תחומים: חשיבות ההשכלה, אופן קבלת החלטות ושילוב בין חיי המשפחה ומימוש העצמי.

הורות 2000
סדרת סדנאות פתוחות לכלל תושבי האזור המועברות על ידי מנחים מתחום הפסיכולוגיה והרווחה בקבוצות קטנות. סדנאות אלו מועברות בקמפוס המכללה והנן פרי שיתוף פעולה של המישלמה ליפו, האקדמית תל אביב יפו ומנהלי הפרויקטים של "חינוך לפסגות" איזור יפו.

ערוס אל בח'ר- כלת הים
כולל שני פרויקטים:

האחד -
'תכנית אשת חיל' - מטרת התוכנית היא להביא נשים וגברים המורחקים מעולם העבודה לשילוב מוצלח ומקדם בעבודה, באמצעות : הגברת המוטיבציה ליציאה לעבודה, פיתוח "מסוגלות תעסוקתית" - הקניית כלים ומיומנויות להשתלבות והצלחה בעבודה, ליווי והכוון לפיתוח מקצועי תעסוקתי והשכלתי.

השני - 'יוצאים לדרך - פרויקטים צעירים' - העברת סדנאות להכוון מקצועי, ייעוץ פרטני וסיוע בקבלת החלטה לגבי מקצוע הלימודים, מידע מקיף ועדכני על מוסדות להשכלה גבוהה והכשרות מקצועיות, סדנאות העצמה והכנה לעולם התעסוקה וסיוע בהשמה במקומות העבודה. הפרויקט מיועד לבוגרי בית הספר התיכוניים ביפו בגילאי 17-21.

אחריי!
היא תנועה ייחודית העוסקת בחינוך לא פורמאלי ומכשירה נוער להציב מטרה ולהגיע אליה, על אף כל הקשיים שבדרך. "אחריי!" דואגת, באמצעים שונים, לקרב את הפריפריה אל לב החברה הישראלית.

קו הזינוק
עמותת קו הזינוק עוסקת ביצירת דור המנהיגות הבא של מדינת ישראל, דרך הכשרת צעירים איכותיים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית. במודל עומק ראשון מסוגו בארץ, צעירי קו הזינוק משתתפים בתוכנית מנהיגות הנמשכת 10 שנים, ומוכיחים כבר היום שהעתיד של כולנו יכול להראות אחרת. מנהיגות בקו הזינוק מבוססת על יושרה, מעורבות חברתית וחשיבה ארוכת טווח, אך יותר מכל - על רוח היוזמה פורצת הדרך.

סאדקה רעות
היא תנועת נוער המקדמת שותפות נוער ערבי-יהודי. התנועה הוקמה בשנת 1983 על ידי פעילים חברתיים יהודים וערבים. מרכזה הוא ביפו.

קרן אייסף
קרן אייסף הקרן הבינלאומית לחינוך, הנה קרן המלגות הפרטית הוותיקה בישראל, וארגון חברתי ציוני, הפועל למען קידום שוויון הזדמנויות בחינוך, הגברת הנגישות להשכלה גבוהה וצמצום הפערים בחברה הישראלית.

קרן שמש
קרן שמש פונה לקהל יעד מאוד ספציפי וחשוב מבחינת פיתוח המשק הישראלי –יזמים צעירים. קרן שמש הינה ארגון שלא למטרות רווח, הפועל לעידוד יזמים צעירים בעלי מקצוע המעוניינים לפתוח עסקים ולהתפרנס מהם. קרן שמש מטפחת ומפתחת יזמות עסקית אצל יזמים צעירים.

החצר הנשית
החצר הנשית פועלת למען שיוויון הזדמנויות ומימוש זכותה של של כל נערה וצעירה לחיים בהתאם לרצונותיה, שאיפותיה וצרכיה ללא תלות בשיוכה המעמדי, המגזרי הלאומי או העדתי.

אלומה, תכנית הישגים
תכנית הישגים הוקמה בשנת 2002 במטרה להרחיב את הנגישות להשכלה גבוהה בקרב בני הפריפריה כשיתוף פעולה בין המועצה להשכלה גבוהה, משרדי השיכון והביטחון, גו'ינט ישראל, קרן גרוס, אלומה ורשויות מקומיות.

פותח ע"י malam-team